Bazı oyunlar yasaklandı! | Android ve iOS Oyun Hileleri
home Oyun İnceleme Bazı oyunlar yasaklandı!

Bazı oyunlar yasaklandı!

Antalya Valiliği tarafından yeni bir yasaklanmış konuldu. Bundan Böyle 18 yaşından küçükler için bazı oyunlar oynanmayacak. Bunun nedeni ise şiddete özendirme edici oyunlar olması. Mesela sanal hayatta insan öldürmek kadar kolay olunca ufak yaştaki çocukların bunu real hayatta da gerçekleştirme eylemi olduğu. Böyle bir yasaklanmış gelmeli miydi ? Evet bizce gelmeliydi artık çocuklar bu nesil oyunları oynamamalı daha böylece insan hayatına saygılı kişi gelmeli dünyaya. 
Yapılan açıklamada yasaklanma gerekçesi, 23 Mayıs 2007 tarih ve 26530 sayılı Devlete Ait Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 5651 sayılı ‘İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Vasıtasıyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi’ hakkında kanuna dayandırıldığını belirtildi. Yasak her oyun için geçerli olmasada oyunların çoğu bundan böyle internet kafelerde oynanmayacak. İşte 18 yaşından küçüklerin oynayamıyacağı oyunlar : 
BloodRayne Serisi
GTA Serisi
Hitman Serisi
Counter Strike Serisi
Sniper Elite Serisi
Battlefield Serisi
Call of Duty Serisi
Wolfenstein Serisi
The Godfather Serisi
Metin 2
Knight Online
Half Life Serisi
Bu oyunlar artık 18 yaşından küçükler için yasak. Kullanıcıların tepkisi dünyaca meşhur oyun League Of Legends’in niçin kaldırılmadığı. Ah şu oyunuda 18 yaş altı kişiler oynamasa dünya ne hoş olur…n

, Bazı oyunlar yasaklandı! cephile.com olarak sizler icin inceledik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir