General Mobile 5 Plus Android Nougat 7.1 CrDroid Rom Kurulum

General Mobile GM 5 Plus için android nougat 7.1 sürümünü kullanmanızı sağlayan custom rom CrDroid yayınlandı. Rom içerik olarak Nougat 7.1 üzerinden derlenmiş durumda. GM kullanıcılarının 7.1 deneyimini yaşayabilmeleri adına tüm hatalardan arındırılmış şekilde kullanıcılarına sunuldu.

CrDroid bilindiği üzere bir custom rom. Eğer General Mobile 5 Plus kullanıcısı iseniz cihazı rootlamış ve TWRP kurulumlarını yapmış olmanız gerekmekte. Daha önceden root ve TWRP cihazınızda mevcutsa direk kuruluma geçebilirsiniz. Ancak ilk defa custom rom kuracaksınız ve cihaza herhangi bir müdahalede bulunmadıysanız ; GM 5 Plus Tools [Root, Recovery, OEM Kilidi] sayfasından cihazınızın root ve recovery işlemlerini tamamlayınız. İşlemler bir paket program üzerinden yapılacağından herhangi bir ek bilgiye gerek olmaksızın kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Sadece anlatmış olduğumuz yönergeleri doğru takip etmeniz önemlidir.

Root işlemler tamam ise aşağıdaki kurulum adımları ile cihazın içerisine CrDroid 7.1’i kurmaya başlayabilirsiniz. Baştan belirtmekte fayda varki işlemler sırasında oluşabilecek herhangi bir aksilikten ve arızadan sitemiz yönetimi sorumlu değildir. Custom rom ve root, recovery işlemleri cihazınızı garanti dışı bırakacak olup tüm sorumluluk size aittir. Verdiğimiz custom rom içerisinde mevcut bir hata gözlemlenmemiştir fakat karşılaşmış olduğunuz hataları yorum olarak bildirdiğinizde düzeltmeler yapılabilir.

Rom kurulumuna geçmeden önce ilk yapmanız gereken birkaç işlem mevcuttur. Romun en kusursuz şekilde çalışması için cihazınızda yüklü olan Vendor sürümünün N3E92, Modem sürümünün 14.20 olması gerekmektedir. Aksi halde cihanız kurulumdan sonra bootlogoda kalabilir, sim kartınızı okumayabilir ya da daha farklı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki linkten vermiş olduğum işlemler sırasında kullanacağımız zip arşivini bilgisayarınıza indiriniz. Ardından arşiv içerisinde 3 adet daha zip dosyası bulacaksınız. GM_5PLUS_v14.20_MODEM_UPDATE ve GM_5PLUS_N3E92_VENDOR_PARTITION_UPDATE dosyalarnı TWRP menüsünde Yükleme kısmından cihaza yükleyiniz. 3. Zip dosyası zaten crDroidAndroid-7.1-20161029-shamrock rom dosyası olacaktır. Bunuda cihazın hafızasına atarak kurulumda kullanacaksınız.

[sdm_download id=”1543″ fancy=”1″ new_window=”1″ color=”white”]

[alert type=”success”]General Mobile 5 Plus Android Nougat 7.1 CrDroid Rom Kurulumu[/alert]

İlk kez custom rom kuruyorsanız ;

  • TWRP recoveryden temizle bölümüne girin, veriyi biçimlendir seçeneğine basın.
  • Çıkan ekranda boş alana ‘yes’ yazın ve sağ altta bulunan buton ile onaylayın (Bu işlemden sonra cihazınızdaki tüm veriler sıfırlanacaktır, yedek alınız)
  • Daha sonra Yükle bölümünden hafızaya atmış oluğunuz crDroidAndroid-7.1-20161029-shamrock rom dosyasını bulup seçin, Altta bulunan butonu kaydırarak romu yükleyin.
  • Ardından cihazı yeniden başlatın.

Cihazınızda herhangi bir custom rom kurulu ise ;

  • TWRP recovery’yi açın temizle bölümüne girin, altta bulunan butonu kaydırın.
  • Daha sonra Yükle bölümünden hafızaya atmış olduğunuz crDroidAndroid-7.1-20161029-shamrock rom dosyasını bulup seçin, Altta bulunan butonu kaydırarak romu yükleyin.
  • Ardından cihazı yeniden başlatın.

Artık rom sorunsuz bir şekilde çalışıyor olacaktır. Cihaz açıldığında nougat 7.1 deneyimini yaşamaya başlayabilirsiniz. Kurulumlarda yada sonrasında karşılaştınız bir hata olursa yorumla geri dönüş yapmayı ihmal etmeyiniz…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*