LG G2 Android 7.1 Nougat ROM: AICP 12.1 Kurulum Rehberi

LG G2, ilk çıktığı zamandan günümüze kadar yerini kimseye kaptırmamış kaliteli ve kullanışlı bir cihaz. Üzerine birçok telefon modeli üretilsede piyasada çokça kullanıcı tarafından kullanılmakta. Gerek arayüzü gerekse telefonun tasarımı göz önüne alındığında verilen değeri hak eden bir telefon. LG G2’nin bu kullanım yoğunluğunun farkında olan geliştiriciler piyasada yeni boy gösterip kullanıcılarda merak uyandıran Android Nougat 7.1’i bu cihaz için uyarladılar.

LG G2 içerisine Android Nougat 7.1 kurulumu için gerekli dosyalar ve işlem adımları aşağıda yer almaktadır. Cihaz donanım olarak nougat için yeterli olabilir fakat eski bir cihaz olduğu için nougat güncellemesi bu cihaza gelemeyecek. Bu deneyimi yaşamaktan geri kalmamanız adına AICP 12.1 Rom’unu cihaz içerisine kurarak bu yeni işletim sistemini sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Tabi bu işletim sistemini kullanabilmeniz bazı şartları gerektirmekte. Kurulum orjinal rom olmayıp bir custom rom olduğundan cihaz önceden rootlanmış ve kurulum işlemlerini yapabilmeniz için gerekli olan TWRP Recovery menüsü cihaz içerisine yüklenmiş durumda olmalıdır.

Cihazınız henüz rootlu ve TWRP recovery yüklü değilse LG G2 Root ve TWRP Recovery Kurulumu sayfasından bu işlemleri yapınız. Zira root ve TWRP  işlemlerini yapmadan bu rom kurulumunu gerçekleştiremezsiniz.Öncelikle kuruluma başlamadan önce cihazınıza kurulum sırasında kullanacağımız dosyaları indirmeniz gerekmekte. Aşağıdan cihazınızın kod numarasına göre rom dosyasını ve gapp arşivini indiriniz.

[list style=”file”]

[li]GApps (Platform: ARM / Android: 7.1 / Variant: İstediğiniz varyantı seçebilirsiniz)[/li]

[li]LG G2 D802 için AICP 12.1 ROM[/li]

[li]LG G2 D800 için AICP 12.1 ROM[/li]

[li]LG G2 D801 için AICP 12.1 ROM[/li]

[li]LG G2 D803 için AICP 12.1 ROM[/li]

[li]LG G2 LS980 için AICP 12.1 ROM[/li]

[li]LG G2 VS980 için AICP 12.1 ROM[/li]

[/list]

[alert type=”success”]LG G2 Android 7.1 Nougat ROM: AICP 12.1 Kurulumu[/alert]

  • Telefonunuz ile uyumlu Rom ve GApps dosyalarını indirip telefon hafızanıza kopyalayın.
  • Telefonunuzu TWRP Recovery modunda başlatın. Bilmeyenler için LG G2 Root ve Recovery Yükleme
  • Eğer isterseniz TWRP Backup sekmesinden telefonunuzun halihazırdaki sürümünün yedeğini alabilirsiniz. Bu işlem yapacağınız hatalı bir işlemde telefonunuzun eski sürümünü kurtarmanıza olanak sağlar.
  • TWRP Wipe sekmesinden Advanced Wipe‘a girip System, Data, Cach ve DalvikCache dizinlerini işaretleyip wipe işlemini başlatın.
  • TWRP Install sekmesinden sırasıyla AICP 12.1 ROM ve GApps ziplerini yükleyin.
  • TWRP Reboot sekmesinden Reboot System’e tıklayın.

Hepsi bu kadar! Telefonunuz Android 7.1 Nougat yüklü olarak açılacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*