LG G2 Root ve TWRP Recovery Kurulumu | Kolay Yöntem

LG G2, halen daha kullanıcılarını memnun bırakan android cihazlardan bir tanesi. Gerek teknik özellikleri, gerek kasa tasarımı, gereksede performansı ile henüz eskimeyen telefonlardan bir tanesi diyebiliriz. LG G2 için fazlasıyla geliştirici tarafından birçok custom rom ve farklı içerikler düzenlendi.

LG G2 için firma tarafından güncellemelerin çok geç gelmesi yada hiç gelmemesi sebebi ile kullanıcılarında fazlalığı göz önünde bulundurularak geliştiricilerin çalıştığını söyleyebiliriz. Custom rom yükleyerek ve root işlemlerini yaptıktan sonra sahip olduğunuz özellikleri ile cihazı dahada kullanışlı hale getirebiliyorsunuz. Öyleki sitemizdede paylaşımını yapmış olduğumuz custom romlar için root ve twrp işlemlerinin yapılması gerekmekte. Sadece custom romdan ziyade daha birçok işlem için bu root yetkilerinin alınmasında fayda var. LG G2 için root nasıl atılır ve Twrp recovery nasıl yüklenir sorularının cevabını konu devamında bulabilirsiniz.

Root işlemlerinin yapılabilmesi için öncelikle yaptığınız işin farkında olmalısınız. Zira root cihazı garanti kapsamından çıkarmaktadır ve işlemleri yaptığınız sırada oluşabilecek her türlü arızadan şahsınız sorumludur.LG G2 için root ve TWRP işlemlerini yapma konusunda bilgi sahibi olduysanız aşağıdaki işlemleri takip ederek eksiksiz bir şekilde uyguladığınızda olumlu sonuca ulaşacaksınız. Ayrıca bu işlemler Android 5.0.2 Lollipop kurulu LG G2 cihazları içindir. Telefonunuz halen kitkat ise öncelikle lollipop’a güncelleyiniz.

İlk olarak işlemlere başlamadan önce indirmeniz gereken birkaç dosya mevcuttur. Aşağıdaki işlemlerde kullanacağınız dosyalar;

[sdm_download id=”1311″ fancy=”1″ new_window=”1″ color=”white”]

[sdm_download id=”1526″ fancy=”1″ new_window=”1″ color=”white”]

[alert type=”info”]LG G2 Root ve TWRP Recovery Kurulumu[/alert]

  • Dosyaları indirdiyseniz ilk önce bilgisayarınıza driverları kurarak işlemlere başlayınız.
  • İndirmiş olduğunuz One Click Root zip dosyasının içindeki dosyaları masaüstünüze yada dilediğiniz farklı bir yere klasör şeklinde çıkartın.
  • Driver paketi kurulduktan sonra telefonunuzdan Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Yazılım Bilgileri altındaki Yapım Numarasına 7 kez tıklayarak Geliştirici Seçenekleri‘ni etkinleştirin.
  • Ayarlar > Genel > Geliştirici Seçenekleri‘ne girerek Usb Hata Ayıklama ve Sahte Konumlara İzin Ver seçeneklerini aktif edin.
  • Ayarlar > Genel > Güvenlik altındaki Bilinmeyen Kaynaklarseçeneğini etkinleştirin, Uygulamaları Doğrula seçeneğini ise pasif hale getirin.
  • Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın ve telefonunuzun ekranını açık tutun.
  • İndirdiğiniz One Click Root + Recovery klasörüne girin ve klasör içerisindeki OneClick_ROOT_RECOVERY.bat” uygulamasını çalıştırın.
  • Telefon ekranından size bir izin uyarısı verecektir bu uyarıyı onaylayın ve bu bilgisayar için her zaman izin ver seçeneğini seçin.
  • Telefonunuz yeniden bir çok kez yeniden başlayabilir. Bilgisayar ekranında işlemler tamamlandığında telefonunuzu bilgisayardan çekebilirsiniz.

Telefonun Ses Kısma + Güç Tuşu‘na basılı tutup LG Logosu gelince Güç Tuşunu bırakıp tekrar basıyoruz. Factory Resetekranı gelene kadar bırakmıyoruz. Bu ekran gelince ses tuşu ile Yes‘ e gelip Power tuşuna bastığınızda TWRP Recoveryaçılacaktır

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*