LG G3 D855 Android Nougat 7.0 Kurulum Rehberi

LG G3 D855, için 2016 son çeyreğinde yayına sunulmuş android nougat 7.0 sürümünün lg g3 için gelmeyeceği haberleri üzerine geliştiriciler duruma el atarak bu sorunu ortadan kaldırdı. Artık lg g3 sahipleride android 7.0’ı sorunsuz bir şekilde telefonlarında kullanabilecek. Rom yükleme işlemi stock olarak verilmeyecek olsada custom rom şeklinde kurarak kullanabileceksiniz.

Custom rom olarak kurmak bazılarında endişe yaratacak olsada android 7.0’ı merak edenler için kurulum rehberi aşağıdadır. Öncelikle dikkat etmeniz hususlara değindikten sonra kurulumu geçeceğiz. İlk olarak bu işlemin custom rom olarak yapıldığını ve root işlemlerinin yapılmış olması gerektiğini söylemekte fayda var. LG G3 için root işlemlerini LG G3 D855 Root+TWRP Kurulum Rehberi konumuzdan takip ederek yapabilirsiniz. Cihazınızı rootladıysanız ve TWRP sorunsuz bir şekilde çalışıyorsa aşağıdaki işlem adımlarını takip ederek LG G3 için Android Nougat 7.0’ı kurmaya başlayabilirsiniz.

İlk olarak aşağıdaki dosyaları bilgisayarınıza indiriniz.

[sdm_download id=”1320″ fancy=”1″ new_window=”1″ color=”white”]

[list style=”folder”]
[li]Bluetooth Fix Dosyası[/li]
[li]Gapp Paketi[/li]
[/list]

Gapp paketini aşağıdaki resime göre indiriniz.

,

[alert type=”success”]LG G3 Android 7.0 Nougat AOSP ROM Kurulum Rehberi[/alert]

  • Yukarıdan indirmiş olduğunuz dosyaları telefona kopyalayınız.
  • Telefonunuzu TWRP Recovery Modunda başlatın. Bilmeyenler : (LG G3 D855 Root+TWRP Kurulum Rehberi)
  • Her ihtimale karşı TWRP Backup sekmesinden telefonunuzun mevcut halinin yedeğini alın. Herhangi bir olumsuzlukta geri dönebilmeniz için gereklidir.

  • TWRP Wipe sekmesinden Advanced Wipe‘a girip System, Data, Cach veDalvikCache dizinlerini işaretleyip wipe işlemini başlatın.

  • TWRP Install sekmesinden sırayla ROM, GAPPS Paketi ve Bluetooth Fix zip dosyalarını telefona yükleyin.

  • Son olarak TWRP Reboot sekmesinden Reboot System’e tıklayın.
  • Telefon yeniden başladığında rom kurulmuş bir şekilde telefon açılacak ve kişiselleştirme menüsü gelecektir.

Tüm işlemleri eksiksiz uyguladığınız taktirde android nougat 7.0 lg g3 için kurulmuş olacaktır. Fakat bu custom bir rom olduğundan dolayı geliştiricisinin siz kullanıcılarına küçük bir uyarısı var. LG G3 üzerinde bu romu kurduktan sonra root işlemlerini yapmanız dahilinde telefonun sensörlerinin çalışmayacağına dair bir uyarıda bulunulmuş. Yani şimdilik android 7.0’ı rootsuz olarak kullanmanız gerekmekte. İlerleyen güncellemelerde bu sorunun aşılacağı temennisi ile nougat’ın tadını çıkarmaya devam edin. Zira henüz 7.0 için root işlemleri üretilmiş değil. Şimdilik 7.0’ı denemek isteyen kullanıcılar bu rom ile sorunsuz bir şekilde bu deneyimi yaşayabilir…

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*