LG G3 İçin G5 ROM’u Fulmics Rom v6.6 Kurulum Rehberi

LG G3 kullanıcılarını oldukça etkileyecek bir custom rom üretildi. Bu Romu kurduğunuzda telefonunuzun arayüzü tamamen G5 ile aynı ve diğer özellikleri ilede G5 deneyimini yaşamanıza olanak tanıyor. Bu yükleyeceğimiz rom içerisinde sadece arayüz benzerliği olmamakla birlikte kamera, efektli video gibi sizi derinden etkileyecek özelliklerde barınıyor. Romun android tabanı 6.0 marshmallow olarak ayarlanmış ve LG G5 UX 5.0 arayüzü ile sizlere geliyor.

LG G5 romunun içerisinde bir stock rom’a nazaran performans ve pil ömrü için gerekli düzenlemelerde yapılmış. Yani bu romu LG G3 üzerine kurduğunuzda hem performansı ile hemde görünümü ile gözünüzü doyuracak bir telefona sahip olacaksınız. Aşağıda anlatımı gerçekleştirilmiş olan kurulumu eksiksiz yaptığınız taktirde tamamen yeni bir telefon sahibi olacaksınız.

İşlemlere başlamadan önce bilmeniz gereken hususlara değinmek gerekirse; bu işlemleri yaptığınız taktirde telefonunuz garanti kapsamından çıkar. Custom rom’un ne olduğuna dair bir fikriniz yoksa araştırmanızda fayda var. İşlemleri yapacağımız sırada telefonunuzun root işlemleri gerçekleştirilmiş ve TWRP Recovery cihaza kurulmuş olmalıdır. Henüz bu işlemleri yapmadıysanız sitemizde konusu bulunan LG G3 D855 Android 5.0 ve 6.0 Root+TWRP Kurulum Rehberi ile işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Root ve TWRP işlemleri tamamladıysanız rom kurulumuna geçebiliriz.

Öncelikle aşağıdaki dosyayı bilgisayarınıza indiriniz.

[sdm_download id=”1342″ fancy=”1″ new_window=”1″ color=”white”]

  • İndirmiş olduğunuz .zip dosyasını telefonun hafızasına yada sdcard içerisine atınız.
  • Telefonunuzu TWRP Recovery modunda başlatın. (Bilmeyenler için LG G3 Root ve Recovery Yükleme)
  • Eğer isterseniz TWRP Backup sekmesinden telefonunuzun halihazırdaki sürümünün yedeğini alabilirsiniz. Bu işlem yapacağınız hatalı bir işlemde telefonunuzun eski sürümünü kurtarmanıza olanak sağlar.

  • TWRP Wipe sekmesinden Advanced Wipe‘a girip System, Data,CachveDalvik Cache dizinlerini işaretleyip wipe işlemini başlatın.

  • TWRP Install sekmesinden FulmicsROM-6.6.zip zipini yükleyin.

  • TWRP Reboot sekmesinden Reboot System’e tıklayın.

Tüm işlemleri eksiksiz gerçekleştirdiyseniz telefonunuz artık yeni görünümü ile başlayacaktır. Kurulum sonrası kişiselleştirme ayarlarınıda yaptıktan sonra sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*