Oem Kilidi Kaldırma Nasıl Yapılır ?

Oem Kilidi Kaldırma Nasıl Yapılır Oem kilidi yeni sistem android cihazların kullanıcılarının başına oldukça bela olmuş durumdadır. Nedeni ise telefon biraz hızlansın format atayım veya telefon temizlensin daha iyi çalışsın format atayım veya telefonun kendi kenine sıfırlanması durumunda Google Play hesabı nedeniyle meydana gelebilen sıfırlandıktan sonra sorulan hesap bilgilerinin sorulmasından kaynaklanmaktadır.

Google Play Hesabını unuttum diyen kullanıcılar ise ayrı dert yanmaktadır. Özellikle android 5 ve üstünde meydana gelen bir kullanımsal bir sorundur.

Bu sorunu hiç yaşamamak için ya format atmadan önce Telefonunuzun ayarlar kısmından hesaplardan Google Hesabını telefonunuzdan kaldırmanız gerekiyor yada format atmak yada farklı bir sorunla karşılaşmamak için Ayarlardan Gelişmiş seçenekler içerisinden Oem kilidini kapatmanız gerekiyor.

Bu şekilde oem kilidi kaldırma işlemini gerçekleştirdiğiniz taktirde telefonunuz kendiliğinden sıfırlansa dahi sizden şifre veya hesap bilgilerini sormayacaktır.

2 yorum

  1. Merhaba oncelikle su konuya degınmek istiyorum. Oem normalde iyi bir sey telefon sıfırlandıgında senden baskası tekwfonu acamıyor felan iste ama benim telefonda bunu oemi etkinlestirirsen cıhazın korumasız kalır koruma ozwllikleri calısmaz dıye uyarı geliyor tam tersi olması hatta otomatık senk. ,enteg. olması gerekmezmi bu konuya degınırsen sevınırim. Okadar arastırmama ragmen bir sonuc bulamadım.lütfen yardım .tesekkürler… Takipteyim..

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*