Samsung i9082 Galaxy Grand Duos Android 5.1.1 Kurulumu

Samsung i9082 Galaxy Grand Duos için son çıkmış olan android sürümü Lollipop 5.1.1‘dir. İşletim sistemi ile ilgili arızalarda sıfırdan kurulum yapmak cihazınızı kurtarmanın tek yolu olarak görünmektedir. Cihazda yazılımsal olarak hata veya başka bir aksilik oluşması durumunda rom’u sıfırlamanız çözüm olabilmekte.

Cihaz içerisinde bulunan romu değiştirmenin yada güncellemenin kolay bir şekilde işlem adımlarını aşağıdan takip ederek yapabilirsiniz. Kurulumdan önce dikkat etmeniz gereken bazı hususlar mevcuttur.

  1. Cihazın şarj durumu en az %50 olmalıdır. Kurulum sırasında kapanırsa geri dönüşü olmayan arızalar olabilir.
  2. Cihaz içerisine erişiminiz halen varsa verilerinizi yedeklemeniz gerekmektedir. Aksi durumda kurulum sırasında verileriniz silineceğinden tekrar erişemeyebilirsiniz.
  3. Telefon orjinal değilse kurulumdan sonra IMEI problemi yaşayabilirsiniz. IMEI yedeklemesi yada kurulumdan sonra IMEI onarımı yapmanız gerekir.(İlgili konuyu sitemizden bulabilirsiniz.)
  4. Rom içerisinde root ekli olarak gelir extradan root atmanıza gerek kalmaz…

Samsung i9082 Galaxy Grand Duos cihazına android 5.1.1 kurmak için ilk önce sahip olmanız gereken yazılım aşağıdadır. ODİN3

[sdm_download id=”971″ fancy=”1″ new_window=”1″ color=”green”]

Cihaz içerisine kuracağımız işletim sistemi imajı aşağıdadır.

[sdm_download id=”1064″ fancy=”1″ new_window=”1″ color=”green”]

Tüm indirmeleri yaptıktan sonra cihazınızı bu kurulum için hazırlamalısınız. Öncelikle telefonunuzu ve bu telefonu bilgisayara bağlayacağınız usb kablonuzu yanınızda bulundurun.

Yazılım yükleme işlemine başlamak için cihazı DOWNLOAD MODE’a almalısınız. Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(orta tuş) ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses açma tuşuna bastığınızda telefon Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir. Download Moda alınmış telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

 

Sürücüler yüklendikten sonra odin programında yukarıda olduğu gibi COM bağlantısı görünecektir. AP butonuna tıklayarak rom paketini seçmelisiniz.

AP: G531FXXU1AOH1_Rooted_Firmware_v5.1.1_.tar.md5

Program göreve hazır olduğunda ‘Start’ butonu aktifleşecek, butona basın ve işlemi başlatın.

Sol taraftaki bilgi ekranında işleme dair bilgilendirmeler yapılacaktır. RES OK! yazısını görene kadar telefonun bağlantısını kesinlikle kesmeyin! İşlem bittiğinde telefon yeniden başlatılacak ve sol üst taraftaki bilgi ekranında yeşil renkli ‘PASS‘ yazısını görünecek. Bu bilgilendirme işlemin başarıyla tamamlandığı anlamına gelir. Artık telefonun bilgisayarla bağlantısını kesebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*