The Witcher 3: Wild Hunt!

YAŞAM VE ÖLÜM DÜNYASINA HOŞGELDİNİZ!

 

Ağaçların bir salıncak misali sallandığını, kızgın fırtınanın o donuk manzara da içinize içinize estiğini, tepenizde ölmenizi bekleyen akbabaları hayal edin! Bu dünya daha önce hiçbir oyunda görmediğiniz manzarayla karşılıyor sizi. Atınızla bir kovboy edasıyla geziyorsunuz. Karşınıza çıkan ihtişamlı Krallıkların kalelerinin yanı sıra doğa da saklanan bir kötülük var. The Witcher 3: Wild Hunt yaşam ve ölümün arasındaki ince çizgiyi iliklerinize kadar hissedeceksiniz!

 


Karşılaştığınız her manzara ve ayrıntı çok hoşunuza gitse de her yerin farklı, eskimeyen acısı var. Giriş bölümünde haritadan gördüğünüz üzere insanlar 4 farklı yere dagılarak ufak köylerde yaşıyorlar. The Witcher 3 sizi bu acımasız hayatta tek bırakmayarak size en yakın dostunuzu yani oyunun büyük bölümünde yanınızda olacak at veriyor. Açık dünya olması ve dilediğiniz gibi keşif yapabileceğiniz bu doğa da farklı köy topluluklarına ve Krallıklara atınız ile ilerliyorsunuz. Oyunun doğasıyla birleşen bu yolculuk adeta oyunla bir bag kurmanızı sağlıyor.

Köylere ulaşıp avlanmaya başladığınız da nereye bakacağınızı biliyorsanız oyun hikayeyi unutturuyor ve kanın tadını çıkarıyorsunuz. Tamamen görev adamısınız. Köyleri koruyor sadece işinizi yapıyorsunuz. Fakat dikkatinizi bir noktaya toplamak istiyorum!
Köylerde bir çok yan görev mevcut. Bol bol keşif yaparak yan görevleri bulabilir ve yapabilirsiniz. Her senaryosu sizi biraz daha oyuna çekiyor. Bir kovboymuşsunuz gibi oyuna odaklanırsanız kimse sizi bilgisayarın başından kaldıramayacaktır. Birçok korku dolu hikayeyi ortaya çıkarıyorsunuz. Fantastik ve heyecan veren hikayerleriyle oyuna renk katılmış. Açık dünya olmasına ragmen görevlerin ne olduğunu merak etmeniz saglanmış açık dünyada sanki dünya umrunuzda değil sadece görev için orda olduğunuz hissiyatı vermiş. Oyunda Geralt’ın kızı Ciri’ye odaklanmış durumda. Ciriyi bulmak için iz peşinde at üstünde koşuşturuyoruz. Oyunun içinden daha fazla Spoiler verirsem sanırım beni sopayla kovalayacaksınız.
The Witcher 3’ün temel hikayesini bir örümcek agına benzetebiliriz. İpeksi,saglam ve dokularla birlikte dağılmayan bir örümcek ağı.. Dokular derken yan görevler ve keşfedilmeyi bekleyen efsanelerden bahsediyorum!

Merak ettiğiniz diğer konuya gelirsek.. Evet grafik kalitesi mükemmel ötesi.
Bazı şeylerden ödün vererek grafik kalitesi oldukça arttırılmış. Renklerin canlılığı gözünü alacak, savaş esnasında oluşan animasyonlar sizi sizden alacak! Sanki nefes alan bir dünya inşaa edilmiş.

SAVAŞ SİSTEMİNİN ARTILARI EKSİLERİ

Savaş sistemi ne yazıkkı The Witcher 2’nin aynısı şeklinde yapılmış. Büyülerden tutun hafif ve agır saldırı için kılıç çekimi herşey hemen hemen aynı.
İnsanlar ve Harpielerle dövüşürken kendinizi güreşçi sanabilirsiniz.
İnsanlara karşı olan bu sistem atışınızı kolaylaştırıyor.

HER OYUNUN OLMAZSA OLMAZI: ATMOSFER

The Witcher 3e nefes veren elementler müzik ve sestir. Savaş esnasında artan ve sizi heyecanlandıran müzik,savaşsız ortamda sakinleşen ve korkma Bir şey yok demeye getiren müzik… Kulağınıza aşina olacak. Korku sahnelerini önceden haber almanıza olanak sağlıyor. Bazen etrafı o müzikle izlemek istiyorsunuz bazende o müziğin geçmesi için dua ediyorsunuz! Sizde birden fazla duyguları aynı anda yaşatan bu oyunu şiddetle oynamanızı tavsiye ediyoruz. Bana soracak olursanız bu oyun bir dünya tasarımı ve ölmeden önce mutlaka oynanması gereken oyunların başında yer alıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*