Vulkan, Unreal Engine 4 ile Oyun Devrimine Başlıyor indir

Hatırlanacağı amacıyla aynı müddet ilk Vulkan ünlü yeni 3 boyutlu oyun geliştirme arayüzünün oyun dünyasının gidişatını değiştirebileceğinden ve bizim çokça elan yüksek kaliteli oyunlar oynayabilmemize imkan tanıyacağından bahsetmiştik:

Vulkan, DirectX 12’nin Katili ve Oyunların Kullanılmamış Geleceği OIabilecek mi?Bu iddiamızı destekleyen ve Vulkan’ın marifetlerini sergileyen bire bir teknoloji demosu yayınlandı. Bu uygulayım bilimi demosunda Vulkan’ın Unreal Engine 4 üstünde zahir bir takat sınırı sergileyeceğini yakından görebiliyoruz:

Galaxy S7, Vulkan ve Unreal Engine 4 Benzeri Arada Mucizeler Yaratıyor! izle Videoyu İzleyin

Vulkan’ın erbap olduğu yetenekler ile oyunlardaki hesaplama işlemleri işlemci çekirdekleri beyninde dağıtılıyor ve henüz ağdalanmış hesaplamalar daha rahat bir şekilde yapılabiliyor. Şu dakika oylumlu kendisine geçer not 3 boyutlu baziçe ihya arayüzlerinde ise angarya genel yerine 1 veya 2 çekirdeğin üstüne biniyor; bu bile oyunların ağdalı hesaplamalarda sisteminizden mecmu mahsul alamamasına illet oluyor. Yani Vulkan ile henüz karmaşık hesaplamalar içeren sahneleri cihazınız kasılmadan oynayabileceksiniz.

Unreal Engine 4, Vulkan desteğini açıklayan sunu kebir baziçe motorlarından biri. Hatırlanacağı üzere Valve dahi Source 2 baziçe motorunda Vulkan’dan faydalanacağını açıklamıştı. Bunun yanında The Talos Principle, Vulkan desteğine eş önceki baziçe kendisine piyasaya sürülecek. Vulkan’ı Intel, AMD, Nvidia kabil devler Microsoft’un Windows ve DirectX 12 tekelinden kurtulabilmek amacıyla desteklemekte.

Yukarıdaki teknoloji demosuna göz attığınızda bu videonun tıpkı PlayStation 4 yahut Xbox One üstünde çekildiğini düşünmeniz alışılagelen. Ancak MWC 2016 esnasında Samsung Galaxgy S7 ve S7 Edge üzere özel yerine yayınlanan bu video kıvrak cihazlarımızda Vulkan’ın yaratabileceği harikaları bize sergiliyor. Vulkan desteği, Samsung’ın bakir Galaxy ailesinin tanıtımında üstünde özenle durduğu benzeri noktaydı.

Samsung Galaxy S7 ve iPhone 6S Karşılaştırması

Samsung Galaxy S7 Edge ve iPhone 6S Plus Karşılaştırması

, Vulkan, Unreal Engine 4 ile Oyun Devrimine Başlıyor indir cephile.com olarak sizler icin inceledik.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*