Whatsapp Konuşmalarını Başka Telefona Aktarma | Android ve iOS Oyun Hileleri
home Genel Bilgiler, Sosyal Medya Whatsapp Konuşmalarını Başka Telefona Aktarma

Whatsapp Konuşmalarını Başka Telefona Aktarma

Whatsapp Konuşmalarını Başka Telefona Aktarma

Whatsap konuşmalarını başka telefona aktarmak istiyorsanız yazımızı takip ediniz. Dünya da her on insandan 7 bireyin tercihi olan WhatsApp uygulaması her gün yeni bir güncelleme ile daha pratik kullanılabilir uygulama haline gelerek, cebimizdeki paketlerin dostu olan bu uygulama ile arkadaşlarımız, çevremiz ile anlık olarak iletişime geçmemizde yardımcı olmakta. Son zamanlarda bir çok fazla kişinin teknolojinin gelişmesiyle yeni telefonlar aldığını, görüyoruz. Ve bilhassa 4.5G internetin gelmesinin ardından bir çok fazla kişi internete daha hızlı erişim sağlayabilmek adına telefonunu 4.5G uyumlu yapıp 2016 Nisan tarihinden itibaren 4.5G hızına hazırlık yapıyor. Yeni almış olduğumuz telefona eski WhatsApp konuşmalarını aktarmanın en pratik yolu Google Drive yedekleme işlemidir. Bu işlem ile sırf bir kaç dokunuş ile kolaylıkla yapabilirsiniz, bunun haricinde telefonumuzda bulunan mesaj yedeklerini kopyalayıp diğer yeni almış olduğumuz telefona aktararak kolaylıkla eski telefondan yeni telefona mesajlarımızı aktarmış olabiliriz. WhatsApp uygulamasının her geçen gün gelişmesinin ardından mesajlarımız bundan sonra Google Drive üzerine yedekleyip mümkün bir halde kolaylıkla Drive üzerine yedeklenen mesajları bir diğer cihaza da aktarabiliyoruz ve orada eski yeWhatsapp Konuşmalarını Başka Telefona Aktarmadeklenen mesajlarımızı denetim edebiliyoruz. Geçtiğimiz günlerde normal WhatsApp uygulamasının yerine WhatsApp’ın farklı sürümünü kullanması istediğim süre eski mesajlarımı kolaylıkla Google Drive üstünden yeni WhatsApp sürümüne Google Drive yaparak kolaylıkla aktarım sağladım. Sizlere bugün WhatsApp uygulamasında eski cihazdan yeni cihaza mesajlarınızı nasıl aktarabileceğiniz meselesinde detaylı bilgilere yer vereceğim. ilk olarak Google Drive üzerinden kolaylıkla nasıl aktaracağınızdan bahsedeceğim daha sonradan da manuel şekilde yani elle bir kaç işlem sonucunda nasıl aktarabileceğinizden bahsedeceğim.

Başka Telefondaki Mesajları Yeni Telefona Aktarmak

Benim için azami pratik olan yöntemlerden ve herkes nedeni ile kolaylıkla yapılacak olan yöntemlerden biri olan el ile mesajları yeni telefona aktarma konusunda kısaca ve detaylı bir biçimde destekçi olacağım. Hadi başlayalım lakin başlamadan öncelikle eğer yeni telefon aldıktan sonra WhatsApp kullanmaya yeni telefon üstünden devam ettiyseniz ve eski konuşmalarınızı geri getirmek istiyorsanız maalesef yeni telefondaki konuşmalarınıza veda etmek durumunda kalacaksınız.

ilk şekilde telefonunuzdaki WhatsApp konuşmaları nereye yedekleniyor bunu bilmeniz gerekebilir, şayet telefonunuzda hafıza kartı yok ise naturel şekilde yedeklemeler telefonunuzun hafızasına yapılır. şayet telefonunuzda hafıza kartı var ise ve bugüne kadar herhangi bir değişiklik yapmadıysanız WhatsApp konuşmalarınız 0 bellek kartına yedeklenmektedir. Bunu kontrol etmek için telefonunuzun menü kısmında yer saha WhatsApp klasörünün hafıza kartında mı yoksa telefonunun bellek belleğinde mi yer almaktadır bunu öğrenin.
ikinci şekilde eski telefonumuzdaki mesajları yedeklemek olacaktır, bunun için eski telefonumuzdaki WhatsApp konuşmalarınızı yedekleyiniz. Bunu yapabilmek için, WhatsApp ayarlarına giderek buradan YEDEKLE işaretine dokunarak mesajlarınızı kolaylıkla direk şekilde yedekleyebilirsiniz.
Yedekleme işlemi bittikten sonra mesajlarınız hafıza kartına yedekleniyor ise, bellek kartınızı güvenli bir biçimde çıkartarak yeni telefonunuza takınız.
bellek kartını yeni telefona taktıktan sonra yeni telefonunuza WhatsApp uygulamasını indirip kurunuz ve WhatsApp’a kayıt olunuz. Kayıt olduktan sonra eski yedeklerinizi aktarıp aktarmamak konusunda size soru soracaktır, buradan eski mesajlarımı aktar seçeneğine dokunarak kolaylıkla işlemi tamamlamış olabilirsiniz.

Whatsapp Konuşmalarını Başka Telefona Aktarma

Google Drive ile Başka Telefona Mesajları Aktarmak

Eğer yeni telefonunuzu aldığınız süre WhatsApp yedeklerini yeni telefona aktarmadan sıfır şekilde yeni telefondan başladıysanız ve eski mesajlarınızı eski telefonunuzdan arka getirmek istiyorsanız maalesef şuan ki yeni telefonunuzdaki konuşmalarınız gidecektir. şayet daha herhangi bir işlem yapmadıysanız ve eski telefonunuzdaki mesajları yeni telefona aktarmak istiyorsanız işiniz epey bir kolay olacaktır. yalnızca bir kaç adımı izlemeniz gerekebilir hadi başlayalım..

  • Eski telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açıp sağ üst köşedeki 3 nokta işaretine dokunarak ya da telefonunuzun (Menü) işaretine dokunarak Ayarlar seçeneğini açınız.
  • Gelen seçeneklerde Sohbet yedeği yazan seçeneğe dokunarak bu kısımı açınız.
  • Gelen ayarlarda burada Google Drive yedeklemesini fark edeceksiniz, eğer daha önceden Google Drive yedekleme yapmadıysanız buradan Google Drive yedekleme işlemini gündelik şekilde seçiyoruz ve yedekleme işlemini aktif ederiz.aynı kısımda yer piyasa yeşil kutunun arasında yer piyasa YEDEKLE işaretine dokunarak WhatsApp konuşmalarınızı hem telefonunuzun WhatsApp klasörüne yedekleme yapmış oluyorsunuz hemde Google Drive üzerine yedekleme yapmış oluyorsunuz.
  • Google üzerine yapmış olduğunuz yedekleme işlemi sonucunda, eski telefonunuzda kullanmış olduğunuz mail adresini yeni almış olduğunuz telefonunuza ekleyiniz ve WhatsApp uygulamasını telefonunuza indiriniz.
    indirmiş olduğunuz
  • WhatsApp uygulamasına normal bir şekilde kayıt olunuz ve kayıt esnasında sizden eski yedeklerinizi Google Drive üstünden aktarmak isteyip istemediğinizi soracaktır bu kısımdan
  • Google Drive üstünden aktar seçeneğine dokunarak yaklaşık şekilde 1 dakika kadar süren aktarım süresinin sonucunda bundan böyle eski telefonunuzdaki mesajlar Google Drive yardımı ile yeni telefonunuza aktarım yapılmış olacaktır.
    Bu kısım biraz size yorucu gelmiş olabilmektedir, bunun için alt kısımdaki manuel olarak yapılan işleme de göz atmayı unutmayınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir